CZ / EN

O čem přemýšlím

Instalace do Galerie G99 vznikla v návaznosti s mým zájmem o spojování světla a zvuku, s těmito frekvencemi a jejich průběhem jsem začal pracovat před dvěma lety. V G99 mě zaujala zadní místnost, ve které pro mne dominovaly na první pohled dva velké výklenky s okny jako průchody pro světlo, mým zájmem tedy bylo vytvoření dvou velikostně stejných kopií výklenků, které slouží jako průchody pro zvuk. Tyto objekty jsou navzájem propojeny mosaznou strunou, která pro mne představuje světelný paprsek v návaznosti na okna v galerii. Rozhodl jsem se pro diagonální rozdělení místnosti pomocí mosazného drátu, tato struna je v doteku se dvěma objekty a oběma prohází. Po cvrnknutí na strunu se vibrace přenášejí do obou objektů, které násobí zvuk a tím zní, stává se z nich průchod pro zvuk, tedy pro další frekvenci.

Výběr materiálu a jeho návaznost na sebe pochází z předešlého projektu, kde přepisuji zvuk na fotografický papír a hlavní funkční složkou je natažena stretch folie. Tendence prosazování vlastnosti materiálu (jako prohnutí drátové konstrukce po utažení folií, která násobí v doteku se strunou její vibrace a tím zní celé objekty) pochází z mého původního ateliéru od pana Prof. Ambrůze, kde se pracuje s vlastností materiálu s návazností na prostor.

Instalaci jsem nazval „ O čem přemýšlím,“ jelikož do galerie jsem umístil kus své myšlenky, i když funguje z části jako site-specifik díky práci s rozměry oken a výklenků, tak ostatní se týká jen mého zájmu, to co každý den pozoruji a poslouchám.

Materiál - ocelové dráty

    s stretch folie

     mosazný drát